İstanbullu Gelin Dizisi Final Mi Yapıyor?

Son günlerde en çok konuşulan dizilerinden biri olan İstanbullu Gelin dizisi hakkında çıkan haberler dizinin sevenlerini çok üzdü, İstanbullu Gelin dizisi final yapıyor, istanbullu gelin final yapıyor, istanbullu gelin final yapacak, istanbullu gelin dizisi bitiyor gibi bir çok başlıkta farklı yerlerde özellikle de sosyal medya da konuşulan konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat böylesine uzun soluklu izleyiciyi hem güldüren hemde duygulandıran dizinin biteceğine hiç ihtimal vermiyorum. Fakat şu an dizi sevenlerinin özellikle sosyal medya ortamında bu sorulara yanıt aradıkları ve dizinin final yapacağı konusuna çoktan inandıkları görülüyor.

Bu konuda İstanbullu Gelin resmi sayfasından ve yapımcıdan beklenen açıklama henüz gelmemiş olsa da ben sizlere yaptığım bir kaç araştırma sonucu aldığım sevindirici haberi sunmak istiyorum. Şu dönem 2. sezonuna devam eden İstanbullu Gelin dizisinin final yapmayacağı ve bu dönem  sadece sezon finali olacağı ve gelecek sezonda devam edeceği aldığım bilgiler arasında. O3 Medya’nın yapımcılığını üstlenen dizinin bu dönem tüm dizilerde yaşanan reyting oranlarının düşüşü nedeniyle böyle dedikoduların yayıldığı ve aslı olmadığını düşünüyorum.

Bu konuda gazete yazarlarınında bir çok yorumu bulunuyor.  Medya kulislerini yakından takip eden Mesut Yar, son yazısında sezon sonu final yapması beklenen ve gelecek sezonu garantileyen dizileri kaleme aldı. Posta gazetesi televizyon eleştirmeni Mesut Yar, bugün kaleme aldığı köşe yazısında sezon sonunda final yapması muhtemel dizileri açıkladı.

Posta Gazetesi Mesut Yar’ın açıklaması ise şöyle;
Sezon sonunda biteceğinin kulisi yapılan dizilere bakalım. “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “İstanbullu Gelin”, “Siyah Beyaz Aşk”, “Aslan Ailem”, “Vatanım Sensin”, “Fazilet Hanım ve Kızları” dikkat çekenler. Gelecek sezonu garantilediği söylenen işlere de bakalım. “Sen Anlat Karadeniz”, “Çukur”, “Mehmed Bir Cihan Fatihi”, “Kadın”, “Ufak Tefek Cinayetler”, “Diriliş Ertuğrul”, “Arka Sokaklar”, “Avlu”, “Aşk ve Mavi”, “Çocuklar Duymasın”, “Bizim Hikaye” ilk bakışta görünenler… Bir de bugün yarın kalkar grubu var ki dilerim sadece kulis olarak kalırlar. “8. Gün”, “Tehlikeli Karım”, “Fi” (günü değişti) potada görünüyor. Kulislerden özet budur!

Tabi Bu Mesut Yar’ın kendi yorumuydu, benim aldığım bilgiler ise tam tersi yönde ve dizinin devam edeceği yönündeydi. Henüz resmi açıklama yapılmasa da sizlerin için rahatlatabilmek için bulduğum bilgileri sunmak istiyorum. İşte İstanbullu Gelin dizisi için planlarlar.

Eğer büyük bir değişiklik olmazsa 8 Haziran 2018 Cuma günü ekrana gelecek olan İstanbullu Gelin’in 53. bölümü 2. sezona nokta koyacak. İstanbullu Gelin dizisinin çekimleri ramazan ayından önce bitmiş olacak. Dizinin gelecek sezon için hazırlıkları ise yaz tatilinden sonra başlayacak. Dizinin gelecek sezon başlama tarihi ise henüz planlanmadı. Fakat sezon açılışı Eylül ayında olmasına rağmen Ekim’de ekranlara kaldığı yerden devam edeceği bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir